Diskuze o chovu

sezóna 2016/2017

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1545 od chocholousjiri
Odpověděl chocholousjiri pro téma sezóna 2016/2017
Ahoj, ja se tedy taky pridam se svoji trochou do diskuze. Ja se celkem snazim, pocitam tak teprve dva roky o nejake cilene vedeni chovu k liniim a samozrejme mam taky spoustu otázek které si z vetsi merou musim zjistit sam zkušenostmi. Problematiky liniového chovu jste uz tu nejak probraly a nejak v tom uz mam jasno a porad je to bohužel teorie a praxe je bohužel take jinde. Me ted napada další problem a tim je ona tvrda selekce která by se mela uplatňovat u slechteni a jake kusy teda pustit dal a jake ne? Vzdyt když si koupime do chovu cizi guldu tak povětšinou zname mozna tak jen jeji rodice a vlastne se musíme spoléhat na stesti zda prenese geny spravnym spusobem a ted když se tomu tak stane tak zase odhadovat zda to bude nadále pokracovat a nebo to povede do slepe ulicky. Tak by me zajímalo v cem spociva ta selekce? Me to pripada ze zacatku je to hodne o stesti.
Vzdyt prece když se smíchají dva cizi kusy vznikne koktejl genu viditelnych a hlavne i nevyditelnych které se tahnou dale tou linii a chovatel prece nemůže rict ze zrovna tento jedinec který nevypada top ze nebude zrovna ten spravny pro další slechteni?

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1546 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma sezóna 2016/2017
A to se bavíme o liniovým chovu přírodních ptáků a co teprv ptáci žluté a modré řady? Kde se musí pracovat se štěpitelnými jedinci, pastel, 1F a 2F jedinci pokud nechceme pářit mutaci na mutaci, což víme kam vede.....? Jak už naznačil brácha v jiném vláknu....
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1547 od petrikrostislav
Odpověděl petrikrostislav pro téma sezóna 2016/2017
Ahoj chlapáci,
Rád slyším, že se bráškům daří a Michalovi snad klapnou ti holańdaci taky, když si dá pozor na břicho, ale z toho si nic Míšo nedělej já zas pro jistotu top ptákům nedávám celý den pití, aby mi náhodou nezahřáli ty vejce tak , že by se z nich snad i něco vylíhlo :lol: . Jinak u mě zatím žádná velká sláva. Odstaveno mám 23 mladých a něco v budkách, ale jak to znám tak vše snad ještě doženu, i když někteří favoriti pro letošek zklamali a jiné dle tradice hubnu. Tak i přesto mám ještě několik es v rukávu na které spoléhám. Sice to letos asi nestihnou ale do dalších let jim věřím. I já kluci letos experimentuji a to tak trošku lezu do zelí bráškům z dřívějších let. Mutace na mutaci . Žlutí na stříbrné a tak dál. Asi si namelu, ale rozhodl jsem se letos pro zpestření odzkoušet si genetiku mutací v praxi a neupínat se moc na typ. Zkrátka si hraju více z barevností . Asi potřebuji na rok změnu, abych byl stále svěží a zapálený. Jak jste dopadli s těmi co jsme si přivezli? Mě to černohlavý samec dvakrát pokazil a jedna přírodní samice má 5 mladých cca 17 dní stará a vypadají slušně. K ostatním jsem se ještě nedostal . Asi zkusím ještě jednoho žlutého a dám vědět.
Zatím ahoj kamarádi

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1548 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma sezóna 2016/2017
Zdravím kolegové,
předně Rosťo s těmi mutacemi: mutace x mutace atd. si nameleš ;) ono mladý jistě od nich odchováš, ale jistě to tvůj chov nijak neobohatí nebo neposune dál.... ale tak snad příští rok se vrátíš k tomu s čím si doposud slavil úspěch ;) to nemyslím nijak špatně kamaráde :)
Co se týká "zahraničních akvizici" v mém chovu, největší radost a úspěch mám se "slovenskými guldičkami" od p.Simana...mám tu od něj 5 kusů, všechny pochází z "španělské krve" a nemám žádný problém s jejich odchovem. Mladý od nich vypadají zatím dobře....tak uvidím co z nich bude ;) obzvlášť ta černohlavá samice je máma jedna radost...! Ale to nechci dělat nikomu reklamu :cheer:
Co se týká "holandských guld" hnízdím zatím jen s těmi staršími ( ročník 16 pujde do chovu až příští sezónu ). No asi nejlepší je ten samec, kterého jsem dostal zdarma ;) 6 letý samec, zatím má 5 odstavených mladých a ted sedí znovu....Modrá samice mi "potvora" žrala vejce a nakonec mi odešla. Po žlutém samci tu mám zatím 6 mladých, vypadají taky slušně... Spíš tu mám odchov od těch co jsme koupili předloni na výstavě a loni je spíš šetřil....a asi se i vyplatilo. Tak asi tak ;)
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1549 od petrikrostislav
Odpověděl petrikrostislav pro téma sezóna 2016/2017
Zdravím,

Marťas máš pravdu, že chov to dopředu neposune, ale nemyslím si , že to je k ničemu, když nic jiného tak to obohatí mě osobně o další zkušenosti v chovu a genetice AG. A neboj, že dělám jen pokusy. V 1/3 chovu si jedu jako vždy, abych si oživil linie do dalších let a jiné byl naopak schopen udržet vzhledem k věku několika stěžejních jedinců. Přece si nemyslíš, že vám nechám to druhé místo zadarmo kámo :woohoo:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1550 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma sezóna 2016/2017
Druhé místo? ? :cheer: tak o tom si necham dneska v noci zdat :cheer: :cheer: takové ambice letos nemám....

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.408 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka