Diskuze o chovu

sezóna 2016/2017

Více
7 roků 1 měsíc zpět #1594 od petrikrostislav
Odpověděl petrikrostislav pro téma sezóna 2016/2017
Ahoj všichni,
sezon se u většiny z nás chýlí ke konci a tak jsem se chtěl zeptat jak to u všech letos vypadá? Vím, že až přepeření ukáže, ale i tak. A jak to dopadlo u Martina s netradičními náhradními rodiči? Já osobně mám k dnešnímu dni odstaveno asi 85 mladých a ještě něco v budkách. Osobně jsem začal až koncem listopadu a tak mne ještě jeden měsíc čeká, i když už pomalu páry stahuji tak jsou ještě takový páry, které čeká druhá snůška. I tak mohu již teď sezonu nazvat úspěšnou, i přes to, že se mi zrovna mutace moc nezdařili. Žlutí nevyšli vůbec o stěžejního samce jsem přišel a zbylý dva samci mi v prosinci rozpeřili a jsou částečně rozbití dodnes. U modrých je to lepší mám asi 15 kusů a stříbrný se povedl zatím jen jeden. No jak mi psal Martin mutace ti ukáží, ale popravdě ne tolik kvalitou jako množstvím odchovů. Jinak kvalita ptáků vypadá celkem dobře je sice pravda, že si pořád říkám chtělo by to lepší, ale asi se mé nároky zvyšují což je vlastně dobře. tak snad až přepeří tak budu mít radost a z čeho vybírat na výstavy a hlavně dále do chovu. Cesta je ještě dlouhá a musí se jít klidně pomalými ale jistými kroky za svým snem.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 1 měsíc zpět #1596 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma sezóna 2016/2017
Zdravím kolegové,
u mě je sezóna na svém konci, už doodstavuji poslední odchovy a probíhá má "oblíbená činnost" a to uklid po sezóně ;)
Mladých AG mám odstavených cca 180 a to se ani na všechny co jsem chtěl vyhnízdit nedostalo....kapacita na odchovy je omezená :) na hodnocení kvality je asi ještě opravdu brzo...ale jak řekl Rosťa, čekal bych něco víc...také se moje nároky rok od roku zvyšují a hlavně si člověk všímá na těch mladých věcí, kterých si dřív nevšímal nebo mu nepřišli důležité. Ale celkově si myslím, že letos žádný velký skok kupředu nepříjde :unsure:
co se týká toho netradičního odchovu AG pod apč, tak ten dopadl úspěšně. Všechny 4 mladé jsou odstaveny.....když mi čas dovolí a " chytne mě " fantas tak vložím nějaké foto, že jsem si to nevymyslel ;)
Mimo AG tu mám ještě odstaveno 45 apč ( převážně straky a modré ) , takže ty mi udělali radost :cheer: po zdlouhavé cestě kdy jsem začínal jen s několika kusy a musel si odchova vlastní štěpáky......jelikož u žádného druhu moc nepreferuji mutaci na mutaci.
A poslední druh co mám jsou Astrildi rákosní straky a "žluté"....žluté v uvozovkách, jelikož tam se zatím na opravdu žlutých teprv pracuje.....těch mám odstaveno 42 mladých.
Takže co týká celkového zhodnocení, beru sezónu opět jako víc než úspěšnou.....i když u AG bych chtěl něco víc....ale kdo by nechtěl. Moje žena mi říká: že bych nebyl spokojený, ani kdybych měl všechny AG 100 bodové :cheer: :cheer: .....ale to asi k tomu patří
Tak mám radost, že Rosťa to nakonec dohnal a odchovy přišli.....i přesto, že musel začínat déle....doufám, že tomu je tak i u ostatních...
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 1 měsíc zpět #1597 od prochazkajan
Odpověděl prochazkajan pro téma sezóna 2016/2017
Zdravím úspěšné i méně úspěšné chovatele a přidám mou letošní zkušenost. Pár APČ mi zasedl třikrát a pokaždé prázdné vejce. Při třetí prázdné snůšce jsem jim podložil dvě vejce AG. Po vylíhnutí pár dobře krmil, ale s postupem času stále méně a méně. Mláďata vylétla o 3 dny později než obvykle, APČ ještě pár dní krmil a pak přestal. Tak že má zkušenost je trochu jiná, než Martinova. Pravda ale je ta, že to bylo první krmení páru a to bývá často obecně neúspěšné.
Tak přeji zdar v končící sezoně a těším se na setkání při "klubovce".
Honza

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.392 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka