Diskuze o chovu

sezóna 2016/2017

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1551 od prochazkajan
Odpověděl prochazkajan pro téma sezóna 2016/2017
Zdravím, letos je to v mém chovu lepší než vloni, jak kvantitou tak si myslím i kvalitou. Nutno říct, že odstavenych ptáků mám zatím asi 35 a to skoro všechny žluté či pastely. Radost mám hlavně z mladých od přírodní žlutohlavé samice po holandském pastelovi a žlutém žlutohlavém samci z Itálie. Zatím odstavenych 6 mladých a dalších 6 plných vajec v hnízdě. Jinak vás obdivuji, že v těch vašich chovech vidíte ty linie. Mne se buďto líbí nebo ne. Ale asi na to nemám ty správné oči. Tak chovu zdar. A mutacím zejména. Honza

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1552 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma sezóna 2016/2017
Zdravím kolegové,
přidám jednu "zajímavost" z chovu. Mám tu pár APČ, který již druhým rokem není schopen odchovat svoje mláďata...jak se vylíhnout hned jsou venku vyhozena a ještě potlučená. V druhém hnízdě jsem už to riskovat nechtěl a vejce od nich podsadil jinému páru a nechtěl jsem aby hned začali snášet opět, tak jsem jim chtěl dát nějaká vejce aby seděli dál. Neměl jsem jiné než od guld, tak jsem jim je podsadil. S tím, že než by se měli líhnout tak je odstraním...Ale co člověk nechtěl, nějak jsem to opomenoul ( i když jsem si to napsal ;) ) a při kontrole budky jsem zjistil, že tu jsou 4 mladý guldy už asi 3 denní!! Nyní jsou 9 dní stará a rodiče se o ně stále starají. Docela jsem zvědav zda je dokažou vykrmit a jak případně budou vypadat.....už třeba jen protože APČ u mě mají jiný jídelníček.....Ale uvidíme jak to bude probíhat dál ;)
Takže pokud Vám nechtějí guldy krmit sami, poříďte si Apč místo chůviček :cheer: :cheer: to je myšleno samo že s nadsázkou ;)
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1553 od Makovický
Odpověděl Makovický pro téma sezóna 2016/2017
Dobrý deň!
Máme to rozumieť tak, že pár APČ, ktorý vyhadzuje vlastné mladé odchováva mladé amadiny Goulovej? Ak áno pozor na vek mladých keď budú už mať vyvinutú asi polovicu dĺžky letiek aby ich neopustili.
Pozdravuje V.M.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1554 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma sezóna 2016/2017
Dobrý den p.Makovický,
Ano, rozumíte tomu naprosto přesně....někdy píšu jednoduché věci zbytečně složitě ;) stačilo možná napsat to jako vy :)
Ale jak jsem psal, nebyl to úmysl....spíš chyba, ale většinou takové to chyby mají lepší konec než když je to vysloveně plánované ;)
Sám bych nevěřil, že je vůbec tohle možné....!! Ale také jsem spíš skeptický, že by je dokázali vykrmit až do odstavu, ale budu je sledovat.... jak jsem říkal dnes jim je 9 dní a pokud porovnám s jinými mladými tak zatím nezaostávají.....
Tento pár Apč mi loni "zlikvidoval " 3 hnízda hned jak se mladý vylíhli....nechal jsem je jen protože je to pro mě úplně "cizá krev" a velmi plodný pár....a chtěl jsem alespoň nějaký mladý od tohoto páru...
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #1556 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma sezóna 2016/2017
Dobrý večer.

Sezónu som začal neskoro, ale aj to že som ju začal, považujem za pozitívum. Mám odstavené 4 (slovom štyri) kusy. Vykrúžkovaných mám 31 krúžkov. Možno nejakých 60 kusov nachovám. Trochu som začal so žltou farbou. Jedno mladé (žlté) som musel krúžkovať na šiesty deň a cez kĺbik mu len tak tak krúžok prešiel. Hlava pekná, okrúhla, tak uvidím farby keď preperí.

Inak gratulujem kolegom k úspešnej sezóne a teším sa na klubovku :)

JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 3 měsíců zpět - 7 roků 3 měsíců zpět #1560 od chocholousmartin
Odpověděl chocholousmartin pro téma sezóna 2016/2017
Dobrý den,
už jsem myslel, že na nás p.Siman zanevřel ;) , dokonce jsem se včera ptal předsedy jestli neví co s Vámi je :cheer: .....někomu stačí odchovat i 4 mladý aby pak vyhrál klubovku, někomu nestačí ani 200 :cheer: ....ne, teď vážně, chápu že není třeba čas, chuť nebo má člověk jiné starosti, ale myslím, že by byla veeelká škoda, kdyby jste tu sezónu nezačal....

M.CH.
Poslední změna: 7 roků 3 měsíců zpět uživatelem chocholousmartin.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.422 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka