Na Vaše otázky zde bude odpovídat MVDr. Oto Huml. Diskuze je moderovaná.

Odčervenie

Více
5 roků 4 týdnů zpět #1901 od Kalafut
Odčervenie vytvořil uživatel Kalafut
Dobre ránko prajem, chcem sa vás opýtať čo je dobré používať pri preventívnym odčerveni a či je to nutné. Ďakujem

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 4 týdnů zpět - 5 roků 4 týdnů zpět #1902 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Odčervenie
Dobrý den.
ještě předtím, než odpoví Dr. Huml, napíši jenom krátkou poznámku. Jedním z nejlepších antiparazitik ve vztahu ke střevním parazitům je ivermectin. A právě ivermectin je základní složkou preparátu S 76. Podobně je tomu i u preparátu Scatt, kde účinnou složkou je moxidectin, trochu mladší látka z rodiny avermectinů (mezi ně patří i ivermectin, salamectin ap.). Osobně jsem tedy přesvědčen, že při periodické aplikaci uvedených preparátů proti invazní tracheobronchitidě (prskavce) zároveň ptáky i odčervíme. Nicméně, jedná se o názor laika. Počkáme na názor odborníka.
Poslední změna: 5 roků 4 týdnů zpět uživatelem vitmichal.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 4 týdnů zpět #1903 od humloto
Odpověděl humloto pro téma Odčervenie
Dobrý den,
Michal má v podstatě pravdu. Všechny léky, které uvádí, jsou ale ze skupiny avermectinů, takže já doporučuji u papoušků střídání avermectinů a levamizolu nebo fenbendazolu. U astrildů a amadin to ale není tak jednoznačné, protože u nich je invaze červy daleko vzácnější. Ideální je nechat si vyšetřit trus - když bude negativní, tak bych neodčervoval nic. Naopak Vás může překvapit kokcidióza - to se používají zase jiné léky.
Technický problém je ale dát dohromady takové množství trusu, aby se to nechalo seriózně vyšetřit. U větších ptáků je to snadnější.
Ota Huml

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 3 týdnů zpět #1905 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Odčervenie
Kolegové,
k danému tématu ještě jednou, již jen krátce. Celkem dobrou zkušenost mám s preparátem Worm Away (Morning Bird). Jedná se o směs paraziquantelu (20 g / l) a oxfendazolu (20g/l). Nicméně tuto zkušenost mám také z chovů papoušků. M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
4 roků 8 měsíců zpět #1923 od frybatomas
Odpověděl frybatomas pro téma Odčervenie
Dobrý den, po delší době,

a jak byste postupovali u mláďat?

Nevím teď ani, jestli se odčervuje jednou za rok preventivně. Zase to do nich člověk nechce cpát zbytečně.

Děkuji.

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Moderátoři: humloto
Vygenerováno za 0.378 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka