Diskuze o chovu

MOndial 2019 Zwolle

Více
5 roků 3 měsíců zpět #1865 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma MOndial 2019 Zwolle
Ahojte.

Tak sa tam vidíme a na mieste podebatujeme. Teším sa.
Čo sa týka mňa, z 8 pripravovaných vtákov som prihlásil 5 a odoslal som nakoniec 2 - náhradníkov. Všetko rozperilo ako naschvál. Už som ani nič nechcel dať. Čo malo chvost, tak cestovalo. Aj taký je chovateľský život.

JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 3 měsíců zpět #1866 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma MOndial 2019 Zwolle
Zdar Jožko.
Jsem na tom podobně. Posílal jsem nakonec dva kusy. Jeden byl náhradník náhradníka, ten druhý na tom byl lépe - jednalo se pouze o náhradníka. Tak to je. Ale to je jedno. Těším se tam, po dlouhé době se podívám na svěťák, sejdeme se s kamarády. Takže čau ve Zwolle. M

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 3 měsíců zpět #1867 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma MOndial 2019 Zwolle
Ahoj Michale.

Náhradník náhradníka - to je dobrý predpoklad na majstra sveta :)

Inak som "mierne rozladený" z toho, že ako dlho vtáky chovám a stále neviem sa trafiť prípravou na termín výstavy. Taká základná nevedomosť - neviem si to vysvetliť. Nič nepreperuje, absolútne nič, okrem pripravovaných vtákov. A to som im nedával nič zvláštne, len štandardné veci. Od našej klubovky som ich pripravoval a snažill sa ich dohnať k preperovaniu. Nič. Po odoslaní prihlášky (a zaplatení poplatkov) hneď na druhý deň jednému samcovi vypadli chvostové perá, potom ďalšiemu.

Ak tomu dobre rozumiem, vychádza mi, že spúšťačom preperovania je vyplnenie prihlášky na výstavu....

JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 3 měsíců zpět #1868 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma MOndial 2019 Zwolle
No Jožko, tenhle spouštěč je zajímavý. Letos jsem se seznámil ještě s jedním - párování. Postavil jsem osm párů. K mé velké radosti se jich asi šest hned popralo, což je známka dobrého budoucího vztahu. Do týdne z osmi samců pustili čtyři peří. A to tak, že doslova "opadali". Další dva je následovali, takže první kolo - 8 párů a ve dvou budkách mláďata. Zbytek, kde samice něco snesly, vše čisté. U čtyř párů nic. Takže jsem si říkal, že bych měl začít chovat něco jiného, třeba včely, protože tomu přestávám rozumět. Také jsem na ptáky netlačil, dělal všechno stejně, jako každý rok a ejhle změna. No a s přípravou na Zwolle podobně. Měl jsem připraveno 6 kusů s tím, že 4 pošlu. Tři přírodní černohlaví, tři červenohlaví. U černohlavých jel ten třetí v pořadí - tedy náhradník náhradníka. U červenohlavých jel druhý v pořadí - tedy náhradník. Ale tam upadl ocas zase náhradníkovi náhradníka, takže to je celkem "fifty-fifty". Prostě se loni zadařilo. A jak se zdá, bude to pokračovat i letos. Ale nic, jedeme dál. Vyzkouším zase něco jiného a uvidím. Nicméně pravdu má Janek Ledecký, když říká že "na ptáky jsme krátký". M.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 3 měsíců zpět #1869 od petrikrostislav
Odpověděl petrikrostislav pro téma MOndial 2019 Zwolle
Ahoj kluci,vudím,že podobné problémy. Tak jsem to chtěl zabalit a nic neposílat. Z osmi kandidátů širšího výběru jel jen jeden a to u něho o top kondici mluvit nemůžu. Vše se rozsypalo tři neděle před přihlášením. A protožhsem chtěl dodržet slovo a ptáky poslat tak jel samec který odkrmil 5 mladých v prvním a sebral jsem hodně od 6 mladých 32 den. Kvalita opeření je tedy jasná a třetí při posílání neměl 1 ocasní brko a připomínal kouli. Bohužel čas je špatný,ale je to zkušenost a možná nasměrování do budoucna. Také se těším uvidím to prvně a na pokec. A ty se předsedou nečerti. Já k tomu dal smajlíka,ale on se nezobrazil.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 3 měsíců zpět - 5 roků 3 měsíců zpět #1870 od Makovický
Odpověděl Makovický pro téma MOndial 2019 Zwolle
Dobrý deň. Tak jedno prvé miesto a dva tretie (Petřík Rostislav 94 a 90 bodov, Roman Veselka 92 bodov). Gratulujem. Tu sú výsledky na str. 311-323: www.2343ec78a04c6ea9d80806345d31fd78-gdprlock/MondialZwolle/?__tn__=k...kCZU&fref=nf&__xts__ [0]=68.ARDXtIoDEe1A2DE4wVjdi4fHCW8iatOrOt0pl_BirlFH4DfnriAwCTnSzPdOJAFmqGnyqp0dqSYe5gdPbl4JTPq5PYcq5Kte0TC-O22hdVo8vetQ6kM8gdHRuVrA4BRxFRiWaOTky6m-nOajhysFSvSv84Xau26TX4r5uSkU-VShS4_Kc43qFYYLxaaBy0MQiXY-8Z0iJbDiQkIFfZJ0tBVf1zDZ39WOqBzQPvrA5_RoXuKUdtJQyTNkoR7-MCsFfGUibHa71b9KvJg0Csci_qXnqY_uNz17-0pL6s-hIMsImMJaoH48AbaD2BwADa0vdZ78uQTJVoV9ODL-qIcejXZzF_9egkofFMTKBHmFEn_BnOSFRZXdqq771G9Xs98
Poslední změna: 5 roků 3 měsíců zpět uživatelem Makovický.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.575 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka