Diskuze o chovu

Hypermangan

Více
5 roků 7 měsíců zpět #1810 od frybatomas
Hypermangan vytvořil uživatel frybatomas
Dobrý den,

chtěl bych se s vámi podělit o jednu zkušenost. U svého ptactva jsem byl již několikrát nucen použít hypermangan. Když mají ptáci střevní potíže a jsou na tom špatně podám slabounký roztok hypermanganu obyčejně s úspěchem. Moc lidí to nezná a nedělá. Nevím, jestli to není drastická metoda, ale funguje to. Naposledy se mi podařilo zachránit astrilda rudokrkého, který vypadal, že to bude mít brzy za sebou. Co na to soudíte? Už můj děda jej podával slepicím, když to bylo potřeba.

Dodávám jen, že jsem dal jedno jediné zrníčko hpermanganu do napáječky nebo do větší injekční stříkačky a to důkladně rozředil vodou.

Doufám, že mne neukamenujete, ale má zkušenost je pozitivní.

Zdraví Tomáš Frýba.

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 7 měsíců zpět #1811 od Makovický
Odpověděl Makovický pro téma Hypermangan
Dobrý deň!
Viem, že hypermangán sa používa keď sliznica tráviaceho aparátu je silne zapálená. Odporúča sa vtedy podávať živočíšne uhlie a namiesto vody harmančekový čaj.

V.M.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 7 měsíců zpět #1812 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Hypermangan
Dobrý večer.
Není proč kamenovat. Jedná se o starý, praktický recept, který byl ve veterinární medicíně dříve používán velmi často. Dnes se na tyto starší postupy zapomíná velmi rychle. Pokud není podán silnější roztok, který by mohl poleptat sliznice, ale dávkování je jak popisujete, jedná se o adekvátní postup. M.V.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 7 měsíců zpět #1813 od frybatomas
Odpověděl frybatomas pro téma Hypermangan
Jsem rád, že to takhle berete. Ona je to taková asi trošku z nouze ctnost, ale pomáhá to. Když čtu často o antibiotikách, ke kterým asi nebude ani tak snadný přístup a dávkování nebude jednoduché, tak jsem znejistěl, ale je to skutečně letitá zkušenost celé naší rodiny. Popravdě řečeno si na to vzpomněla moje mamka, když už jsem si s astrildem nevěděl rady. U této drobotiny mi přijde jako zázrak, když dokážu ptáčka vyléčit. I u zmíněného astrilda rudokrkého mne překvapilo, jak rychle se uzdravil.

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 7 měsíců zpět #1814 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Hypermangan
Dobrý večer.
Každý způsob, který vede k vyléčení ptáčka je dobrý. Nezáleží na tom, zda použijete nějakou "archaičtější" nebo modernější metodu. To není podstatné.
Jinak k léčení astrildů, jako takových. I když to tak nevypadá, léčba je v mnoha případech jednodušší a má celkem výrazný efekt. Myslím tím především tu nejčastější příčinu - onemocnění alimentárního ústrojí. Zásadní je včasná diagnostikace - tedy rozpoznání, že ten daný jedinec není v normálním stavu. To je zásadní. Ale v mnoha případech se podaří odléčit i onemocnění v "poslední" fázi. Výhodou u astrildovitých, jako u ostatních pěvců, je to, že jejich zažívací trakt není prakticky osazen mikroflórou. Tedy výhodou i nevýhodou. Výhodou v tom smyslu, že léky zabírají relativně dobře a po ukončení léčby není nezbytně nutné osazovat vyhubenou "hodnou" střevní mikroflóru, jako např. u papoušků, holoubků apod. Trávení probíhá téměř výhradně enzymaticky, pouze s minimální účastí užitečné mikroflóry. Nevýhoda je v tom, že střevo není bakteriálně osazeno a tak mají patogeny vlastně volnou cestu k jeho obsazení a tím i nekontrolovatelnému zmnožení. Pokud se toto zmnožení podaří včas zastavit, pak je prakticky vyhráno. A vzhledem k velmi dobrému dezinfekčnímu potenciálu hypermanganu je jeho použití celkem v pořádku.
U antibiotik je situace trochu složitější. To by bylo na tuto diskusi příliš dlouhé téma. Nicméně , pokud se nic nestane, při letošní klubové výstavě, resp. jako součást členské schůze, bude beseda s veterinárními lékaři - MVDr. et Mgr. Tomášem NOVÝM a MVDr. Kateřinou NOVOU. Část besedy bude věnována chorobám a metodám léčení astrildovitých ptáků. Myslím, že to bude ku prospěchu chovatelů. Přeji hezký večer. M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 7 měsíců zpět #1815 od frybatomas
Odpověděl frybatomas pro téma Hypermangan
Dobrý den,

tak se dostavil další úspěch. Jedni známí od vidění měli nemocnou andulku. Dali na mou radu a hypermangan jim ji vyléčil. Konečně po deseti letech fackování od života úspěch. Takže doufám, že se ta smůla jednou protrhne.

Zdraví Tomáš Frýba.

chované druhy: amadina Gouldové, astrild rudokrký, holoubek diamantový

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.463 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka