Diskuze o chovu

Rýchle preperovanie mladého jedinca.

Více
5 roků 9 měsíců zpět #1795 od Makovický
Dobrý deň!
Nakoľko chovateľ Gabriel Imrovic ma požiadal o uverejnenie jeho príspevku robím tak.
Na stránke www.ifauna.cz/okrasne-ptactvo/diskuse/de...e-preperuje#a3485487 zverejnil nezvyčajné preperovanie na dospelý šat jedného mláďaťa z troch ešte v hniezde. Vidieť na fotografiách ešte papily a už sfarbenie peria na dospelého jedinca. Je to začínajúci chovateľ, ktorý ako píše chová amadiny Gouldovej len 1/2 roka.

V.M.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 9 měsíců zpět #1796 od vitmichal
Dobrý den pane Makovický.
Jsem rád, že jste tento příspěvek uveřejnil i na našem webu. Četl jsem jej i na i fauně, protože mě na něj kamarád upozornil. Podle mého názoru, se jedná o zajímavý, ne příliš často se vyskytující jev. Na druhou stranu, bych to nepovažoval za nějakou abnormalitu. V minulosti se mi přihodilo něco podobného. Mám ještě v chovu samičku, která měla po vylétnutí naznačené barvy, ne tak intenzivně, jako exemplář v příspěvku, nicméně dost výrazně. Řekl bych, že měla "přeliv" světlé barvy. Příčinu této "anomálie" si můžeme jen domýšlet. Za sebe si myslím, že se jedná o důsledky jakési, a teď opravdu pouze v uvozovkách, "degenerace". Ne tohoto jedince, ani rodičovského páru, ale guld, jako druhu, obecně. Proč ? Jeden příklad - před 30 - 40- lety, vyletovala mláďata penantů z budek zelená s malým nebo žádným podílem červené barvy. Ptáci přepeřovali až dva roky. Dnes, podle toho, co slyším od chovatelů, vyletují mladí penanti, alespoň část mláďat, již téměř červení. Neříkám, že příčina je stejná, ale bude podobná. Také nevím, zda tento stav nazvat "degenerací", protože to bych považoval za příliš silný výraz, ale spíše by se dal pojmenovat posunem genotypu - i když asi ani to není přesné označení. Otázkou také zůstává, zda tento posun, pokud by opravdu nastal v míře, podobné té u rosel penantů, by byl přínosem nebo negativem. Podle toho co vím od chovatelů rosel, tak spíše negativem. Nicméně to může být druh od druhu jiné. Přeji hezký den. M. Vít

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
5 roků 8 měsíců zpět #1808 od simanjozef
Ahojte.

Je pravda, že tento jedinec je výraznejší, ale napriek tomu si myslím, ža sa jedná len o nadbytok pigmentu. Mal som tiež mladé, aj keď nie až takto výrazné, ktoré malo černejšiu hlavu. Po preperení mali štandardné farby. Vtáčik nie je preperený, len bude preperovať. Má však viac pigmentu. Ešte môže mať nejaký metabolický defekt, alebo zdravotný handicap - na fotkách sa mi zdá podľa prižmúrených očí, že jedinec má zdravotný problém, aj keď postavou je (podľa fotky) slušne stavaný.

JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.628 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka