Diskuze o chovu

klasy

  • Kunay Marcel
  • Autor tématu
  • Návštěvník
  • Návštěvník
7 roků 6 měsíců zpět #1470 od Kunay Marcel
klasy vytvořil uživatel Kunay Marcel
zdravím ...
na Exotě Olomouc jsem se zastavil u prodejního stánku s nabídkou klasů a zrní. Byli to Belgičané nebo Holanďané. Nabízeli zrní v klasech i mlácené (za pěknou pálku). Na letáku který jsem si bohužel nevyfotil byl jakýsi manuál. Samozřejmě, že mi prodávající vysvětlil že se jedná o poslední šlágr v krmení a zrní obsahuje vše pro tvoje ptactvo, nezáleží na tom jaký je to druh, velikost apod. Pěstuje se v Africe a obsahuje všechny antioxidanty tak potřebné pro exoty. Koupil jsem si klasy (viz foto) na zkoušku. AG je miluje, samozrejmě největší radost mají z toho, že je můžou vylupovat z klasu. Po příjmu ptáci překypují energií. Nevím, jestli je to zásluhou zrní, nebo jen tak vylepšením nálady. Prý již mají i obchodní zastoupení pro ČR. Jméno jsem neznal a podle toho vypadá i celý servis, kdy jsem pánovi nechal vizitku a dodnes se mi nikdo neozval. Nevíte o jaký druh rostliny se jedná?
mk
Přílohy:

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 6 měsíců zpět #1471 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma klasy
Zdravím Vás,
no napadá mne Foniogold v klasech. Ne že bych jej někdy viděl (jenom semeno), ale asi před pěti lety to byl šlágr a taky byl na všechno, včetně prostaty. Kilo stálo kolem 10 EUR. Podle mne stejnou parádu uděláte polo zralým stříbrným prosem v klasech. Stačí někdy koncem srpna naplnit mrazák a je to. Nebo v létě podávat trávu v latách.
VJ

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 6 měsíců zpět #1472 od simanjozef
Odpověděl simanjozef pro téma klasy
Dobrý deň.

Určite sa jedná o trávne semená "pagima green"

www.firmaheesakkers.nl/products/view/100.../Pagima+Green+750+gr


JS

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 6 měsíců zpět #1474 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma klasy
Jozef má pravdu,
co je zvláštní, tak o specialitách fonio a pagima se toho moc nedá najít. Žádné druhové označení, možná bychom totiž zjistili, že se jedná o jakýsí druh např. kostřavy nebo jílku co lze koupit tady za rohem nebo nedejbože natrhat na louce a bylo by po ptácích.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 6 měsíců zpět #1475 od Makovický
Odpověděl Makovický pro téma klasy
Dobrý deň!
Keď "Foniopaddy" je botanický druh Digitaria exilis, tak zrejme to bude tiež druh trávy z rodu Digitaria.

V.M.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 6 měsíců zpět #1476 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma klasy
Dobrý večer.
Přidám jenom drobnou poznámku. Strukturálně podobná je ježatka, ale nevím jaká (osadní, kuří noha). Pochopitelně nevím o jaký druh je na obrázku, pravdu má asi Jožka. Další podobnou rostlinu jsem sbíral nedávno u jedné ubytovny pro kravky. A i když jsem vzděláním zemědělec a u sběru mi asistovala místní zootechnička, ani jeden jsme nedokázali určit druh. Souhlasím s Vláďou - pokud nabídnu guldám mražené laty prosa v mléčné zralosti, ihned je konzumují jako první volbu. A to jenom proto, že jsou v mléčné zralosti. Jsem také přesvědčen, žádné zrniny nemají optimální - vyvážený poměr živin a už vůbec neobsahují všechny antioxidanty. Zde se zjevně jedná o marketingový tah. pokud by takové semeno existovalo, pak by Astrildovití konzumovali jen tento druh. A to jak ve volné přírodě, tak i v klecích. Už proto, že v průběhu dozrávání nebo klíčení se obsah jednotlivých živin v semenech mění . M.V.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.485 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka