Diskuze o chovu

Teplota v chovné místnosti

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1419 od chocholousmartin
Zdravím kolegové,
možná toto téma příjde někomu fádní, ale pro někoho je třeba zajímavé.
Jakou teplotu udržujete v chovné místnosti během chovné sezóny? Někdy mi příjde, že to někteří chovatele dost podceňují. Myslím ty, kteří mají AG někde na chodbě v 5 stupních a říkají jak se tam mají dobře a co odchovají mladých. A jakých krásných! Zrovna nedávno jsem takového chovatele potkal...
Já udržuji 20 až 22 stupnů. Ale letos uvažuji, že mírně teplotu zvýšim....
M.CH.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1420 od vladimir.jaros
Jo jo, jsou experti co tvrdí, že když ptáci vymrznou lépe pak hnízdí, ale je to jenom tím, že neumí udělat dvě různé období, Klid a chov - chudé a bohaté. Teplotu mám pokud zrovna nejsou tropy (to pak i 27st) celkem stálou 23 st.
VJ

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1424 od vitmichal
Odpověděl vitmichal pro téma Teplota v chovné místnosti
Zdar kolegové.
K teplotě jen toliko. V malé odchovně v mezipatře mám elektrické topení (přímotop s větrákem) a prostorový, zásuvkový termostat. V současné době mám nastavených 24 °C. Při této teplotě termostat vypne a zapíná při 22,9 °C. Pokles je tedy cca 1 - 1,5 °C. Doma topení v kamrlíku nemám, ale teplota je zde po většinu roku stabilní v rozmezí 24 - 25 °C, při relativní vlhkosti 45 - 55 %. V mezipatře je vlhkost nižší, okolo 40 - 45 % r. Právě relaci mezi teplotou a vlhkostí považuji za dosti důležitou. Za optimum bych asi považoval teplotu 23 - 25 °C, při vlhkosti cca 45 %. V tomto prostředí nedochází ke snížení líhnivosti v důsledku nízké vlhkosti (to ale ani při nižším % r). A naopak při tato relativně nízká vlhkost nenahrává roztočům, jejich rozmnožování.
Souhlasím s Vláďou, že různé experimenty s chovem AG v nízké teplotě, svědčí o malém duševním zdraví experimentátora. Dneska dokonce i rozumnější chovatelé papoušků, nenechávají tyto přes zimu "vymrznout" a mírně temperují voliéry na nějakých 5 °C. MV

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1425 od chocholousmartin
Michal opravil to co jsem nedbale opomenul....důležitá je nejen teplota, ale také vlhkost! Tedy já udržuji 20 až 22 stupnů a okolo 50 až 55% vlhkost. I když v období jaro, podzim je to složitější.
S tím názvem chovatelů praktikujících to vymrznutí si trefil hřebík na hlavičku. Já bych je nechal taky vymrznout venku v průvanu..... Jsem na tuhle "hlašku" dost alergický!

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
7 roků 7 měsíců zpět #1429 od limpouchvojtech
Zdravim kolegové,kamarádi,mám vyzkoušeno,že teplota pod 23°C nesvědši odchovu mutačních jedinců teda alespoň u mne já držím 25°C 55% vlhkost zatim je to ok.

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.388 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka