Diskuze o chovu

Čistička zrní

Více
9 roků 4 měsíců zpět - 9 roků 4 měsíců zpět #768 od stepanekpetr
Čistička zrní vytvořil uživatel stepanekpetr
Zdravím všechny chovatele, jsem nový člen AG klubu a rád bych se představil. Jmenuji se Petr Štěpánek, dříve jsem choval Harcké kanáry a v roce 2014 jsem začal s chovem Amadina Guldové. S troškou bych rád přispěl do diskusního fóra a to s čističkou na zrní. Ve spojení s krmítkem zásobníkového typu je to podle mého skvělá věc.

ČISTIČKA ZRNÍ
Zaujala mě čistička zrní, kterou jsem zahlédl na některých stránkách You Tube pro chovatele. Čističku jsem začal dělat jen tak, protože se mně tato myšlenka zalíbila. Ofotil jsem si obrázek z obrazovky, načrtl přibližné rozměry, vzal pár prkýnek a nařezal potřebné díly. Pak následovalo pár posunů přepážek nahoru, dolu, do stran aby čistička měla správný tah a výsledek byl na světě.
Cena za tuto čističku nebyla prakticky žádná. Dřevo bylo použito ze zbytků desek na podlahu, větrák s uzavíratelnými klapkami jsem dostal od souseda, který právě měnil digestoř. Plexy jsem měl také doma (může se nahradit překližkou, ale použil jsem variantu s plexy, protože je vidět na celý proces čištění). Nejdražší věc byly madla na šuplíky, ty jsem musel koupit (pro šetřily, nemusí být).
Jedna technická maličkost k vyřešení byla, že při uzavřeném prostoru neměl kam utíkat vzduch a čistička vyfukovala zrní zpět. Řešení jsem udělal tak, že v zadní přepážce jsem namontoval ještě jednu přepážku, která končí v jedné třetině šuplíku a po ní padá odpad do šuplíku a ne za něj. Proto při chodu můžu mít šuplík do jedné třetiny otevřený a vzduch pohodlně proudí z čističky ven. Toto provedení jsem musel udělat proto, že původní čistička neměla dno ani šuplíky a čistička bylo postavena každou částí na krabice, do kterých padalo zrní a odpad.
Můžu říct, že dnes lituji, že jsem toto neudělal již dřív. Ušetření korun je 45 – 50% nákladů na zrní. Při prvním použití jsem žasnul, že z nádoby, do kterých dávám odpad z krmítek, jsem dostal půl nádoby krásně vyčištěného zrní zpět.
Přílohy:
Poslední změna: 9 roků 4 měsíců zpět uživatelem stepanekpetr. Důvod: Oprava nadpisu

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Více
9 roků 4 měsíců zpět #769 od vladimir.jaros
Odpověděl vladimir.jaros pro téma Čistička zrní
Zdravím Vás,
a vítám v klubu.
Také já mám podobnou čističku. Původně jsem ji zamýšlel jako čističku odprašovačku. Takže ji používám při čištění nové směsi a pak jako separátor zbytků. Funguje to velmi dobře.
Taky jsem byl překvapen množstvím, které jsem původně vyhazoval. Krmím denně a to tak aby byla jenom minimální rezerva cca 10%. Po vyčištění od plev dostanu asi 30% pěkné směsi, kterou jsem dříve vyhazoval.
Větrák jsem koupil za 220 Kč.
Návodů je na 14dd5266c70789bdc806364df4586335-gdprlock spousty, stačí vyhledat slovo Limpiadora a uvidíte jak to funguje.
VJ

Prosím Přihlásit se připojte se ke konverzaci.

Vygenerováno za 0.425 sekund

Foto a video

Image

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Odkazy

KPEP Klub přátel exotického ptactva

KCHZCR Klub chovatelů zebřiček České republiky

SCHEPL Spolek chovatelů exotického ptactva Liberecka