Guldí liga - dobojováno

 Třetí výstavou zařazenou do Guldí ligy byla Exotika. V Lysé nad Labem se sešlo 227 drobných exotů z toho 57 amadin Gouldové. Dvě třetiny byly od  našich osm členů. Výstavní třídy vznikli u černohlavých a červenohlavých ptáků. Nevíce bodů pozbíral Tomáš Osoba za vítězsvtví ve třídě, skupině (AG) a dokonce i kategorii (zebřičky, chůvičky ...), kterou vyhrál černohlavý modrý samec.

Výstava byla vzhledem ke státnímu svátku o jeden den delší než obvykle. Mnozí měli obavy, ale ukázalo se, že zdravý pták vydrží být sedm dnů ve výstavní kleci na rušném místě bez ujmy, i když poslední den už byla vidět únava.

Teď k celkovým výsledkům.

Do prvního ročníuk Guldí ligy bylo zařazeno 5 výstav. Bohužel dvě se nekonally. Nejvíce bodů měli možnost získat členové na klubové výstavě, kde byla i největší konkurence. Tuto možnost využili naši kolegové ze Slovenska.

Celkově se do soutěže zapojilo 18 členů. Cenou pro vítěze je plaketa, která bude předána na schůzi v Nymburku.

 Výsledky

  1. Vítěz Jozef Siman 316 bodů
  2. místo Rostislav Petřík 150 bodů
  3. místo Tomáš Osoba 96 bodů 

Na čtvrtém místě měl Michal Vít taky 96 bodů. Při rovnosti bodů pak podle pravidel se přihlíží k počtu vítězství, následně k počtu vystavených ptáků a dále k počtu obsazených výstav.

Tabulka ligy je zde

Zpracovávat výsledky, zveřejňovat je dá určitou práci, a tak bych chtěl za to poděkovat Tomáši Prachařovi. Pokud tato naše snaha jenom trochu přispěla k Vaši chuti vystavovat a soutěžit měla naše práce smysl.

Příští ročník, doufáme, bude o jednu nebo dvě výstavy bohatší a doufáme, že i o pár soutěžících.

Vladimír Jaroš