16. Derby drobných exotů

16. Derby drobných exotů

13. června 2020, Nymburk

Členské příspěvky 2020

Rád bych připomenul všem členům klubu, že členské příspěvky pro rok 2020 by měli být uhrazeny do 31.3.2020 na klubový účet (viz sekce: pro členy klubu, kde naleznete vzor platby). Náš klub má zřízen od 1.3.2020 nový účet u Fio banky č.ú.: 2001776344/2010. Ti, kteří členský příspěvek již uhradili na starý účet, se tato změna netýká.

Chocholouš Martin

Předseda AG klubu

Seminář

AG Klub cz. pořádá pro své členy a ostatní chovatele drobných exotů seminář 

dne 8. března 2020, „Moštárna „ Nymburk, začátek v 10.00 hod

Program:

  • 68. Světový šampionát C.O.M–Portugalsko, s komentáři účastníků a posuzovatele
  • Beseda s veterinárním lékařem, který zodpoví i případné dotazy a pokud bude ještě časový prostor
  • Seznámení s některými látkami ve výživě drobných exotů

Všechny zájemce o účast, prosíme o jejich přihlášení p. Milanu JUSTELOVI, tel. 723 683 651, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Světový šampionát v Portugalsku 2020

Ve dnech 25 až 27. ledna jsme se za AG klub vydali na Světový šampionát do Portugalska. Složení výpravy: Martin a Jirka Chocholoušovi, Michal Vít a Roman Veselka. Naše výprava začínala v brzkých hodinách na letišti v Praze. Odkud jsme cestovali směr Porto a poté přímo na výstaviště Exponor, kde se šampionát konal. Cesta trvala 3,5h a proběhla naprosto bez problémů. Stále jsme měli o čem diskutovat a byly jsme plni očekávání z výstavy.

Otevřené mistrovství ČR 2019

25–28 října 2019 Lysá nad Labem, Výstaviště

Katalog ke stažení

7. Klubová výstava

Datum a místo konání:

14. září 2019

Klubové výstavy se celkem zúčastnilo 200 amadin Gouldové od 24 vystavovatelů, z toho 19 členů AG Klubu cz. Do soutěže jednotlivců bylo přihlášeno 152 ptáků, soutěže kolekcí se zúčastnilo 48 ptáků v 12 kolekcích.
Pravidlo pro vytvoření tříd bylo minimálně 7 ptáků od 3 vystavovatelů. V jednom případě došlo na rozdělení samce a samice (tř.2a, 2b), ve čtyřech případech došlo ke sloučení tříd. Vyhodnoceno bylo celkem 9 tříd, 4 skupiny a kolekce byly vyhodnoceny, jako samostatná skupina.
Posouzení provedli p. Ch. Wallner společně s K. Dietmarem (sk.1,2) p. H.J. Helm (sk.3,4,5) a J. Piskora (kolekce).
Dále byla udělena cena pro nejlepšího mladého chovatele AG Klubu, nejlepší samice (opačné pohlaví vítěze výstavy) společně s čestnou cenou pro kolekci skořicové mutace.

Vítěz výstavy

  • 1,0 přírodní - fialovoprsá - červenohlavá, chovatel Roman Veselka

Vítěz kolekce

  • 4,0 přírodní - běloprsá - žlutohlavá, chovatel Jozef Kajaba

80. výstava KPEP

Vážení přátelé,

Dovoluji si Vás jménem našeho klubu co nejsrdečněji pozvat na jubilejní 80. ročník výstavy v Botanické zahradě Univerzity Karlovy v Praze.

Jubilejní ročník oslavíme expozicí nektarožravých ptáků, můžete se těšit na komentované krmení strdimilů a květomilů. Nicméně věříme, že i zbytek výstavy Vás osloví a budete odcházet plní nových dojmů a zážitků.

Budeme potěšeni, když přijmete naše pozvání a společně oslavíme toto neuvěřitelné jubileum.

Ladislav Žoha, předseda KPEP

Kluby chovatelů AG ve světě

Doporučujeme

voliery zelinka

Firma Voliéry Zelinka 

  • široký sortiment krmení pro exotické ptactvo od renomovaných výrobců
  • kompletní sortiment příslušenství 2GR
  • materiál pro stavbu voliér
  • a mnoho dalších produktů pro chov exotických zvířat

to vše za příznivé ceny

celý sortiment prohlížejte zde:

www.volieryzelinka.cz

Kluby chovatelů exotického ptactva