Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Chov Amadin Gouldové!

Chov, krmení, nemoci, genetika ...

Téma: Zmiznute vajíčka z búdky

Zmiznute vajíčka z búdky 4 týdnů 8 hodin zpět #1842

• Kalafut
Dobrý deň, chcem sa opýtať či ste sa už stretli že vám z búdky zmizla znáška. Znáška bola len 2 vajíčka a včerajšiu noc už na nej sedela samička a pri dnešnej kontrole poobede bola búdky prazdna. Samcek je skúsený ma 3 roky už odchoval mladé a to od ôsmich dňoch sám z dôvodu uhynu jeho samičky. Teraz ma mladú samičky ktorá mala po prvi krát znášku.
The administrator has disabled public write access.

Zmiznute vajíčka z búdky 3 týdnů 6 dní zpět #1843

Dobrý deň!
Existuje zlozvyk požierania znášky a to pokiaľ ste mal samostatný pár vlastnej a ak máte chovný pár s inými jedincami tak aj cudzej. Pokiaľ ste zistil v znáške len dva vajcia je pravdepodobné, že ste nespozoroval znášku viacerých vajec ešte pred ich likvidáciou.

V.M.

Zmiznute vajíčka z búdky 3 týdnů 6 dní zpět #1844

• Kalafut
Znášku som kontroloval každý deň a keď boli už 2 vajíčka tak v nasledujúci deň poobede som kontroloval či je aj tretie vajíčko tak už v bude neboli ani tie 2 vajíčka.
Mohlo by pomôcť ak pri ďalšej znáška budem podkladat umelé vajíčka?

Zmiznute vajíčka z búdky 3 týdnů 6 dní zpět #1845

• Kalafut
Len neviem či to roky samcek alebo samička ale skôr by som to tipoval na samicku lebo samcek je už v chove odskusany.

Zmiznute vajíčka z búdky 3 týdnů 5 dní zpět #1846

Dobrý deň,
na to čím je to spôsobené Vám nik neodpovie lebo len Vy môžete vedieť aká je mladá samička a akú mali silnú škrupinu vajíčka ňou znesené. Tiež len Vy viete či je to sympatizujúci pár a akú genetickú minulosť majú. Podkladanie náhrad vajíčok je podmienené sledovaním kedy je znesené vajíčko a vzápätí po stvrdnutí škrupiny jeho vymenení. Ak máte náhradných rodičov je týmto spôsobom pri oplodnenej znáške možnosť docieliť odchov. Robí sa to pre nutnosť dosiahnuť odchov pri nevyhnutnej snahe dosiahnuť odchov získaním geneticky potrebného potomstva pre ďalší chovateľský cieľ. Ak to nechcete dosiahnuť je najjednoduchšia zmena partnerov. Existujú samičky ktoré potrebujú zvýšený prísun vitamínov aby požieraním vlastnej znášky si ich nenahrádzali ale to len v prípade, že sa to nestane zlozvykom. Môže to robiť ale aj samček aj vtedy keď v minulosti to nerobil pri inej samičke.

V.M.
Poslední úprava: 3 týdnů 5 dní zpět od Makovický.

Zmiznute vajíčka z búdky 3 týdnů 5 dní zpět #1847

• Kalafut
Ďakujem vám za rady , odskúšam výmenu partnerov a uvidím či sa to bude opakovať. S pozdravom Peter K.
Vygenerováno za 0.128 sekund

Publikování nebo další šíření obsahu je bez písemného souhlasu AG klubu zakázáno.