Vítejte, Host
Uživatelské jméno Heslo: Pamatovat si mne
Chov Amadin Gouldové!

Chov, krmení, nemoci, genetika ...

Téma: Scatt

Scatt 3 měsíců 6 dní zpět #1752

• Kalafut
Dobry den chcem sa vas opýtať ci ma liečivo scatt nejaky účinok na plodnost AG
The administrator has disabled public write access.

Scatt 3 měsíců 6 dní zpět #1753

• vitmichal
Dobrý den.
Podle mých zkušeností, nemá aplikace SCATTu na plodnost žádné účinky, ani pozitivní, ani negativní. Scatt používám již několik let a zatím jsem nic nepozoroval. M. Vít

Scatt 3 měsíců 6 dní zpět #1754

• Kalafut
Dakujem vam za odpoved

Scatt 3 měsíců 6 dní zpět #1755

• Kalafut
Mozem sa este opýtať prečo sa nemoze podávať liečivo scatt mladším vtákom ako je 6 mesiacov ? Nikde sa to nepíše aspon som to nikde nenašiel. Dakujem.

Scatt 3 měsíců 6 dní zpět #1756

• vitmichal
Ještě jednou dobrý den.
Informaci, že nelze aplikovat Scatt do 6 měsíců stáří neznám. Mohl by jste uvést, kde jste ji získal ? Jak jsem psal, Scatt aplikuji několik let. Moje mláďata poznávají Scatt v okamžiku odstavu. Jakmile odděluji mladé, nakapu jim hned pod křídlo ( stáří cca 6 týdnů), stejně jako rodičům. Vzhledem k tomu, že si každoročně část mláďat ponechávám do chovu, asi bych poznal, pokud by bylo něco s plodností. V letošní sezóně mi odchovalo cca 6 párů, kde byl jeden z partnerů roční pták, pravidelně ošetřovaný Scattem i S 76. Podobně mám v sezóně ztráty na mláďatech do 10 %. Letos bylo asi 7 %, loni necelých 5 %. takže si myslím, že aplikace moxidectinu, ani ivermectinu ničemu nevadí. Ať se daří. M. Vít

Scatt 3 měsíců 6 dní zpět #1757

• Kalafut
Cital som to aj na web stranke pana buranskeho, kontaktoval som aj vitafarm v australii ktory toto liecivo vyraba ze ako je to takze čakám zatial na odpoved . Ale som rad ze ste tu vy a dokážete ludom poradiť a pomoct .
Poslední úprava: 3 měsíců 6 dní zpět od Kalafut.

Scatt 3 měsíců 6 dní zpět #1758

• vitmichal
Ty stránky nenavštěvuji. Jenom pro informaci dávám odkaz na stránku výrobce Scattu, kde je popis preparátu (stručný). Večer, pokud si na to vzpomenu, až budu doma, mohu sem dát odkaz na širší pojednání o preparátu, když jej najdu. Nicméně, aplikaci mám odzkoušenou a nemám důvod ji měnit. Hezký den. M. Vít
www.vetafarm.com/wp-content/uploads/2018...tional-Catalogue.pdf

Scatt 3 měsíců 6 dní zpět #1759

• vitmichal
Jak vidím, Vetafarm znáte. Takže se omlouvám, za zbytečný odkaz. SCATT, tedy moxidectin, má oproti S 76, tedy ivermectinu, jednu zásadní výhodu - má dlouhodobý účinek. Někdy se udává až 13 týdnů po aplikaci. Zda to je až tak dlouho si nejsem jist, ale určitě se jedná o delší dobu, oproti S 76. Tam je zase výhoda možnosti aplikace do vody, kdy se nemusí ptáci odchytávat. Ve svém chovu používám oba preparáty v symbióze. Před chovnou sezónou provedu přeléčení S 76 v délce 4 týdnů. První týden aplikuji tři dny po sobě, další tři týdny 2 dny po sobě a následně pak každý měsíc (když na to nezapomenu) jednu dvojdávku. Scatt dávám, jak jsem uvedl při odstavu, dále při návratu z výstav, všem nově získaným kusům a také při prodeji. Existuje již i vodorozpustný moxidectin, ale zatím jsem neměl potřebu jej objednávat protože výše uvedený model mi funguje celkem dobře. Ale při další objednávce si jej nechám poslat, abych mohl vyzkoušet i tento preparát. S 76 - ivermectin- jsem, shodou okolností, aplikoval právě včera a dnes. Mám na hnízdech ,mladé amady červenouché - colorie, i již vylétlá mláďata a nezdá se mi, že by jim aplikace nějak vadila. Podobně je tomu pochopitelně i u AG. Ale berte to prosím pouze jako můj názor nebo zkušenost. Ještě jednou, hezký den. M. Vít
Poslední úprava: 3 měsíců 6 dní zpět od vitmichal.

Scatt 3 měsíců 6 dní zpět #1760

• Kalafut
Dakujem vam pan Vit.

Scatt 3 měsíců 6 dní zpět #1761

• Kalafut
AG chovam len kratko 1 rok takze som velmi rad za kazdu radu ;-)
S pozdravom Peter K.
Vygenerováno za 0.193 sekund

Publikování nebo další šíření obsahu je bez písemného souhlasu AG klubu zakázáno.